17. Ulusal Turizm Kongresi

Kongreye Davet

Kongreye Davet

Sayın akademisyenler,

Bildiğiniz gibi Ulusal Turizm Kongresi ilk düzenlendiği 1990 yılından itibaren, ülkemizde turizm alanında düzenlenen en büyük ulusal organizasyon olmuştur. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum’da 17. si düzenlenecek olan kongrenin ev sahibiyiz. Kongre ana teması Akademi Sektör Buluşması olarak belirlenmiştir. Turizmin en önemli paydaşlarının, sektör profesyonellerinin, önde gelen STK’larının ve turizm akademisyenlerinin bir araya geleceği bu büyük organizasyonu düzenleme heyecanını şimdiden yaşıyoruz.

Bu bağlamda kongre web sayfamızda detayları belirtilmiş olan konu başlıklarına ilişkin son gelişmeleri paylaşmak, tartışmak, bilim insanları arasındaki etkileşimi artırmak, genç akademisyenlere motivasyon kazandırmak ve alan yazına birlikte katkı sağlamak üzere siz değerli katılımcıları Homeros’un, “ebedi mavilikler ülkesi” ve bir diğer Bodrumlu Cevat Şakir'in de “başka yerde olup nur içinde yatılacağına burada nur içinde yaşanır” dediği Bodrum’a bekliyoruz.

Siz saygıdeğer akademisyenlerimizi ve araştırmacılarımızı ağırlamaktan ve sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk ve onur duyacağımızı bilmenizi istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

 

Prof. Dr. Ozan BAHAR

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

17. Ulusal Turizm Kongresi Yürütme Kurulu Başkanı